Bruce Wayne / Batman

26. března 2009 v 17:11 | thedarkestknight |  Batman začíná - Postavy


Milionářský playboy nebo Princ Gothamu. To se vybaví snad každému obyvateli Gotham City, když zaslechne jméno Bruce Wayne.

Bohatí rodiče

O Bruceově narození toho není moc známo. Jedna věc je ale jistá: přišel na svět jako každý jiný. Prince z Gothamu z něj udělalo až to, komu se narodil.
Jeho rodiči byli Thomas a Martha Wayneovi, zámožní lidé, kteří v podstatě platili za nejbohatší ve městě. Otec Thomas vlastnil firmu Wayne Enterprises, kde i nejdříve sám pracoval. Když později předal vedení, začal pracovat jako lékař v gothamské nemocnici.

Bruce oba rodiče velice miloval a vážil si jich. Zejména za to, co dělají pro ostatní obyvatele Gothamu, kteří se prostě neměli tak dobře jako oni.
Jednou, když si hrál v zahradě s kamarádkou Rachel, která byla dcerou služebné ve Wayne Manor, se mu přihodila nadmíru nepříjemná věc. Spadl do staré, vyschlé studny, kde ho vylekali vyplašení netopýři. Ale otec pro něj přišel a zachránil ho. Od té doby se však Bruce nemohl zbavit strachu z netopýrů, který se promítal i do nočních můr.

Tragédie

Když mu ale bylo osm let, do jeho života zasáhla tragédie. Jeho rodiče byli chladnokrevně zastřeleni. Stalo se to jednoho večera, kdy Wayneovi i s malým Brucem předčasně odcházeli z Gothamské opery. Tam je přepadl, podle svých slov, zoufalý člověk jménem Joe Chill. Po otci Bruce chtěl peníze, po matce perlový náhrdelník, darovaný od Thomase. Při obraně své ženy byl poté Thomas zastřelen a s ním zemřela i Martha.
Pro Bruce to bylo hrozné, co naplat, že Chilla chytili ještě tu noc.
Celou dobu (až do dospělosti) pak Bruce pronásledovaly strašné výčitky svědomí. Vyčítal si, že kdyby se tenkrát při operním představení nepolekal herců-netopýrů, tak že by s rodiči zůstali až do konce a Chilla by pak nepotkali.

Z těchto výčitek ho pak "vyléčil" až Henri Ducard a jeho výcvik.
S Ducardem se seznámil v bhútánském vězení, kde Bruce seděl za krádež elektroniky z Wayne Enterprises (ano, z té firmy, kterou zdědil po svém otci). A jak že se vlastně dostal až k takovému činu, jako je krádež?
Když ve věku právě dvaadvaceti let studoval na univerzitě v Princetonu, dozvěděl se, že vrah jeho rodičů, má být podmínečně propuštěn. Prý za to, že zná nějaké informace o nynějším samozvaném vládci Gothamu Carminu Falcone. Bruce tedy ukončil studium a vrátil se do Gotham City, za účelem účasti na onom stání u soudu. Soud Chilla sice k Bruceově nelibosti zprostil viny, ale hned poté, co vyšel ze soudní síně, ho napadla a zastřelila Falconeho vražedkyně.

Bruce však byl rád, že je Chill mrtvý. Dokonce i sám uvažoval, že vezme spravedlnost do svých rukou a Chilla zastřelí. A když se poté kvůli tomu i pohádal s Rachel (nyní již prokurátorkou) a později se dozvěděl od Falconeho, jak je svět "zlý a nespravedlivý", rozhodl se z města odjet pryč. Chtěl poznat svět z druhé stránky. Z té špatné.
A tak si vyzkoušel i několik krádeží a díky té poslední se dostal do již zmíněného vězení.

Zrod Batmana

Jeho učitel, Henri Ducard, mu v sídle Ra`s Al Ghula (vůdce Ligy stínů) nabídl cestu nesmrtelnosti a možnost stát se legendou. Bruce podstoupil tvrdý výcvik, aby se stal dokonalým bojovníkem. Naučil se ovládat své tělo i mysl, zbavil se strachu z netopýrů i pocity viny za smrt rodičů.
Když se ve věku devětadvaceti let vrací po sedmi letech zpět do Gotham City, je k nepoznání. A rozhodne se vypustit do světa své temnější alter ego Batmana s cílem změnit k lepšímu, kdež ne celý svět, tak alespoň své rodné město.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adéla Adéla | Web | 26. března 2009 v 20:28 | Reagovat

Ahoj! Tos měla pravdu s tou anketou! Ale když je neznám, tak mi může být nejsympatičtější přece jen náš "netopýří muž"!!!

2 Alica Alica | Web | 1. dubna 2009 v 19:18 | Reagovat

a mne sa najviac pacil Scarecrow. taky mily pan, z komixov moj najoblubenejsi zaporak.. skoda ze dostal tak malo priestoru :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama